Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
“Yetenek Her Yerde”, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi destekleriyle ilki 2019 yılında, üniversiteler, kamu-özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile düzenlenen kariyer etkinlikleridir.
“Temel hedefi, üniversite adına bakılmaksızın tüm gençlere birer yetenek olduklarının hissettirilmesi olan Yetenek Her Yerde etkinliklerinin amaçları aşağıdaki gibidir:”
  • Ülkemizin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması
  • Üniversitelerimizin kariyer merkezlerinin aktif hale getirilerek, işverenler ile ilişkilerin güçlendirilmesi
  • Kamu kurumlarının, nitelikli işgücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin artırılması ile nitelikli öğrenci ve mezunların kamu kurumlarına kazandırılması
  • Ülkemizde istihdamın büyük oranını oluşturan KOBİ’lerimizin insan kaynakları ve yetenek kazanımı süreçleri hakkında farkındalıklarının ve kapasitelerinin artırılması
Yetenek Her Yerde etkinliklerinin ilk yılında, farklı bölgelerdeki 8 ilde, 87 üniversitemizin işbirliği ile düzenlenmiş olup 70.000’den fazla genç yeteneğimizi 351’i kamu kurumu olmak üzere 1.315 işveren ile buluşturmuştur. 2019 yılında gerçekleştirilen fuarların detaylarına alt kısımda yer alan etkinlik takviminden ulaşabilirsiniz.
2020 yılı içerisinde 10 farklı ilimizde yapılması planlanan Yetenek Her Yerde etkinliklerinin detaylarına, alt kısımda yer alan Etkinlik Takvimi’nden ulaşabililirsiniz.
ETKİNLİK TAKVİMİ
#yetenekheryerde
Etkinlikler ilerleyen zamanlarda duyurulacaktır.