Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından, üniversite öğrencilerinde kariyer farkındalığı yaratmak ve onlara kariyer yolculuklarında destek sunmak amacıyla hazırlanmış 14 haftalık içerikten oluşan bir derstir. Her bir haftaya özel olarak hazırlanan video dersler "ytnk.tv" dijital eğitim platformu üzerinden öğrencilere sunulmaktadır.
Üniversite öğrencilerinin iş hayatının dinamikleri ve beklentileri konusunda kariyer farkındalığı oluşturmaları ve öğrenim süreçlerini en iyi şekilde değerlendirerek mezuniyet sonrası çalışma hayatlarını planlamaları, niteliklerine uygun alanlarda iş ve meslek seçimi yapmaları, kendi beceri, yetenek ve yetkinliklerine uygun alanlarda kariyerlerini şekillendirmeleri hedeflenmektedir.
Kariyer Planlama Dersi ile öğrenciler; kariyer ve kariyer planlama kavramlarını içselleştirmekte, kariyer merkezlerinden nasıl faydalanacağını öğrenmekte, kişisel özelliklerinin farkına varmakta, staj yapabileceği, gönüllü veya profesyonel olarak çalışabileceği farklı sektörleri tanımakta, hem lisans öğrencisi hem de bir mezun olarak faydalanabileceği Yetenek Kapısı’nı kullanmakta ve bu sayede kendilerini geliştirmektedir.
"YTNK TV’ye gitmek için tıklayınız.