Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
26.09.2023

Kamu çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerinin arttırılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen yerli ve milli dijital eğitim platformu "Uzaktan Eğitim Kapısı" Azerbaycan Cumhuriyeti devlet kurumlarında çalışan memur ve diğer kamu çalışanlarının kullanımına açılıyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na bağlı Devlet İdarecilik Akademisi arasında yürütülen iş birliği kapsamında kamu çalışanlarının mesleki, sosyal ve kişisel gelişiminin desteklenerek verimliliğin sağlanması hedefleniyor. Çağdaş yaklaşımlarla kamu yönetimi alanında uzman yetiştirmeyi ve kamu çalışanlarının mesleki gelişimini desteklemeyi amaçlayan Devlet İdarecilik Akademisi dijital eğitim platformu olarak Uzaktan Eğitim Kapısı’nı kullanacak.

Eğitim materyallerinden Azerbaycan’da görev yapan 500 binden fazla kamu çalışanı faydalanacak

Hizmete sunulduğu tarihten itibaren 1.596 kamu kurum/kuruluşu tarafından kullanılan ve 200 milyonu aşkın eğitim izlenme sayısına ulaşan Uzaktan Eğitim Kapısı’ndan Azerbaycan’da görev yapan 500 binden fazla kamu çalışanı faydalanabilecek.

Platformun Azerbaycan Cumhuriyeti’nde kullanımına ilişkin teknik çalışmalarda son aşamaya gelindi. İki ülke arasındaki iş birliği protokolünün yakın zamanda imzalanması planlanıyor. Uzaktan Eğitim Kapısı’nda kamu çalışanlarının mesleki, kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleyici 36.000’den fazla eğitim materyali Azerbaycan dil desteğiyle sunulacak.

Azerbaycan Cumhuriyeti e-insan mobil uygulamasını kullanan ilk Türk Devleti olacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından eğitim ve iş hayatına dair geliştirilen tüm kariyer hizmetlerinin sunulduğu e-insan mobil uygulamasından da Uzaktan Eğitim Kapısı’na erişilebilecek. Böylelikle, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Dokuzuncu Devlet Başkanları Zirvesi’nde üye ülkeler ile imzalanan mutabakat zaptı gereğince Türkiye tarafından geliştirilen e-insan uygulamasını kullanan ilk devlet Azerbaycan Cumhuriyeti olacak.

İnsan kaynakları alanında daha güçlü bir Türk dünyası

Azerbaycan ve Türkiye arasındaki iş birliği bölgenin kalkınmasında kritik rol oynuyor. Ulaştırmadan enerjiye, sanayiden ticarete çok sayıda alanda başarılı iş birliğine imza atan iki ülkede aynı istikrarın insan kaynakları alanında da gösterilmesi hedefleniyor.

Uzaktan Eğitim Kapısı ve e-insan’ın kardeş ülke Azerbaycan’ın hizmetine sunulmasıyla Azerbaycan-Türkiye arasındaki insan kaynakları alanında iş birliklerinin artırılarak insan odaklı politikaların geliştirilmesine öncülük edilecek.

Yenilikçi insan kaynağı politikaları geliştirerek beşeri sermayeyi güçlendiren Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Türkiye’yi uluslararası alanda daha da etkili ve rekabetçi bir konuma taşıma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tüm Haberler
Diğer Haberler