Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın
“Yetenek Her Yerde” temasıyla, 2019 yılında yola çıkan Bölgesel Kariyer Fuarları, Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleştirilen kariyer etkinlikleridir.
“Temel hedefi, üniversite adına bakılmaksızın tüm gençlere birer yetenek olduklarının hissettirilmesi olan Bölgesel Kariyer fuarlarının amaçları aşağıdaki gibidir:”
  • Ülkemizin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması
  • Üniversitelerimizin kariyer merkezlerinin aktif hale getirilerek, işverenler ile ilişkilerin güçlendirilmesi
  • Kamu kurumlarının, nitelikli işgücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin artırılması ile nitelikli öğrenci ve mezunların kamu kurumlarına kazandırılması
  • Ülkemizde istihdamın büyük oranını oluşturan KOBİ’lerimizin insan kaynakları ve yetenek kazanımı süreçleri hakkında farkındalıklarının ve kapasitelerinin artırılması
Bölgesel kariyer fuarları ilk yılında, farklı bölgelerdeki 8 ilde, 87 üniversitemizin işbirliği ile düzenlenmiş olup 70.000’den fazla genç yeteneğimizi 351’i kamu kurumu olmak üzere 1.315 işveren ile buluşturmuştur. 2019 yılında gerçekleştirilen fuarların detayları aşağıda yer almaktadır.
2020 yılı içerisinde 10 farklı ilimizde yapılması planlanan Bölgesel Kariyer Fuarlarının detayları önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.
#yetenekheryerde
YETENEK
GÜNEYDOĞU'DA

19 Mart 2019’da Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde, 8 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı’na 38’i kamu olmak üzere toplamda 102 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler
YETENEK
DOĞU ANADOLU'DA

8-9 Mart 2019’da Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde, 12 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na 46’sı kamu olmak üzere toplamda 136 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler
YETENEK
KARADENİZ'DE

11-12 Mart 2019’da Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde, 12 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen Karadeniz Kariyer Fuarı’na 45’i kamu olmak üzere toplamda 151 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler
YETENEK
GÜNEY'DE

21-22 Mart 2019’da Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde, 8 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen Güney Kariyer Fuarı’na 52’si kamu olmak üzere toplamda 250 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler
YETENEK
EGE'DE

14 Mart 2019’da Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde, 17 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı’na 43’ü kamu olmak üzere toplamda 175 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler
YETENEK
İPEKYOLU'NDA

11-12 Nisan 2019’da Gaziantep Üniversitesi ev sahipliğinde, 11 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen İpekyolu Kariyer Fuarı’na 70’i kamu olmak üzere toplamda 235 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler
YETENEK
DOĞU AKDENİZ'DE

5-6 Mart 2019’da Mersin Üniversitesi ev sahipliğinde, 9 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen Doğu Akdeniz Kariyer Fuarı’na 26’sı kamu olmak üzere toplam 104 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler
YETENEK
İÇ ANADOLU'DA

25-26 Nisan 2019’da KTO Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde, 10 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı’na 32’si kamu olmak üzere toplamda 162 kurum katılmıştır.

Ev Sahibi Üniversite
Paydaş Üniversiteler